top of page
wiosna mi-28.jpg

OBSERWATOR MILITARNY

Blog  Krzysztofa Podgórskiego

Witaj na moim blogu Obserwator militarny. To projekt, który zrodził się z moich pasji i zawiera informacje o bieżących konfliktach zbrojnych i technice wojskowej.  Być może Obserwator militarny będzie iskrą, która rozpali także Twoje własne zainteresowana i chęć poszukiwań informacji realnych a nie tłoczonych przez media głównego nurtu.

Poznawaj
Home: Witaj
Home: Blog2
Home: Subskrybuj

KONTAKT

Puławska 11, 96-111 Warszawa

(+48) 123 456 789

Home: Kontakt
Szukaj
  • Krzysztof Podgórski

Amerykańskie lotnictwo przyszłości film i komentarz



W raporcie zamieszczonym w oficjalnej gazecie Amerykańskich Sił Powietrznych „Pilot” – (Airman) pracownicy Agencji ds. Studiów Zaawansowanych Technologii Amerykańskiego Departamentu Obrony (DARPA) oraz Amerykańskie Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych zaprezentowali wideo, które pokazało wizualizację kilku obiecujących projektów amerykańskich wojskowych systemów lotniczych.

Według informacji opublikowanych w „Airman”, laboratorium badawcze Sił Powietrznych i DARPA pracują nad wizualizacją przybliżającą koncepcji maksymalnych prędkości systemów lotniczych i zbliżeniem technologii przyszłości.





Jak zauważono w nocie, od czasu pierwszego lotu samolotu rakietowego Bell X-1 w 1947 r. Siły powietrzne różnych krajów stale podniosły ograniczenie prędkości, znajdując nowe sposoby, aby samolot leciał wyżej, szybciej i dalej.

Hiperdźwiękowa prędkość to dziś najbardziej obiecująca technologia.

Jednak Stany Zjednoczone nie są same w tym dążeniu do tej szybkości. Chiny i Rosja już przeprowadzają próby lotnicze broni hipersonicznej, a wiele innych krajów wykazało zainteresowanie wprowadzeniem technologii lotu hipersonicznego.

Hiperdżwiękowe technologie to przyspieszenie pojazdu lotniczego w skali pięć prędkości dźwięku lub więcej razy. Z punktu widzenia sił powietrznych jest to szansa na całkowitą zamianę reguł gry w lotnictwie.




generał John Hyten

„Najbardziej obawiam się, że nasz kraj (USA) utracił zdolność pozostawania w czołówce zaawansowanych technologii, a teraz poruszamy się znacznie wolniej niż wcześniej, zdając sobie sprawę, że mamy przeciwników, którzy poruszają się niezwykle szybko.

Za dwadzieścia lat, jeśli nie będziemy ostrożni, ktoś może nas dogonić. Wierzę, że nigdy nie pozwolimy na to. Dlatego technologicznie wszyscy musimy iść do przodu”.- zauważył generał John Hyten, który kieruje dowództwem strategicznym USA.


Film zamieszczony w magazynie „Pilot”, pokazuje kilka obiecujących nowinek technicznych, które wspólnie opracowują dwie struktury Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. W szczególności jako pierwszy pokazany jest samolot wielozadaniowy F-35 Lighting II, którym steruje rojem bezzałogowych myśliwców nowego typu.

Stany Zjednoczone przedstawiły swój pogląd na przyszłość Sił Powietrznych

Kokpit wykorzystuje interfejs ze sztuczną inteligencją z możliwością komend głosowych. Uderzeniowe drony towarzyszące F-35 wykorzystują precyzyjne systemy broni, a systemy myśliwca śledzą zdrowie pilota równolegle na kilka sposobów.



bezpilotowce XQ-58A Valkyrie,

Następny krok w rozwoju systemów bezzałogowych – bezpilotowce kontenerowe. Są proste i tanie w użyciu, można je zrzucać z różnych typów techniki lotniczej - w tym z samolotów transportowych, a testy tego systemu są już w toku - napisano o tym „Military Review”.

Pokazano trudnowykrywalny dla radarów bombowiec strategiczny B-2, zrzucający pocisk manewrujący z głowicą impulsową, która może całkowicie wyłączyć system zasilania energetycznego w mieście. Jako ostatni na filmie błysnął najnowszy myśliwiec, z bronią laserową zainstalowaną w kadłubie.

Pomimo pozornie nierealistycznego charakteru wielu prezentowanych technologii, większość z nich jest obecnie w fazie rozwoju i może zostać wdrożona w ciągu najbliższych kilku lat.




121 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page